• biuro rachunkowe
  • biuro rachunkowe

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

zapytaj o szczegóły

RyczałtTo uproszczona forma opodatkowania działalności gospodarczej. Wybierając taką formę rozliczenia przedsiębiorca opłaca podatek od przychodu. Nie ma możliwości pomniejszać go o koszty uzyskania. Mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w formie indywidualnej lub spółki osobowej. Istnieje limit przychodów, którego przekroczenie uniemożliwia opodatkowanie w tej formie. Niektóre rodzaje działalności są  wykluczone z tej formy opodatkowania. Rozliczenie roczne dokonywane jest do 28 lutego następnego roku. W ramach obsługi księgowej ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych zapewniamy:

  • Kontrolę dokumentów pod względem formalno-rachunkowym,
  • Prowadzenie ewidencji przychodów,
  • Prowadzenie innych ewidencji (np. ew.środków trwałych),
  • Sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego rocznych zeznań PIT-28,
  • Prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku VAT,
  • Sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego deklaracji i JPK- jeżeli podatnik jest czynnym podatnikiem tego podatku.


ARIT Ewa Jezutek
34-222 Zawoja 187

NIP 5521044296


Zadzwoń do nas
: 502 44 52 57

Bezwarunkowo chronimy Twoje dane osobowe oraz dane powierzone nam przez Ciebie zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych poprzez wdrożoną w naszej firmie politykę ochrony danych.

Na rynku konkurujemy przyjaznym i indywidualnym podejściem do każdego klienta oraz ceną za usługi księgowe , a nasz system zarządzania księgowością jest precyzyjnie i doskonale dostosowany tak, abyś uwolnił swój czas i skoncentrował się na rozwoju biznesu.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, aby prowadzenie biznesu było przyjazne i proste dla naszych klientów m.in w obszarach podatków, księgowości, administracji.

Oferujemy wysoką jakość usług księgowych dostosowaną do konkretnych potrzeb i jesteśmy gotowi, by pracować pod presją czasu, aby elastycznie dostosowywać się do Twoich wymagań.