• biuro rachunkowe
  • biuro rachunkowe

Podatkowa księga przychodów i rozchodów (PKPiR)

zapytaj o szczegóły

Podatkowa książkaNajpopularniejsza forma prowadzenia księgowości przez przedsiębiorców (głównie jednoosobowych działalności gospodarczych). W podatkowej księdze przyhodów i rozchodów  zapisuje się zdarzenia gospodarcze występujące w firmie - przychody i koszty. Zapisów w PKPiR dokonuje się na podstawie dowodów księgowych, m.in. faktur i dowodów wewnętrznych. Ważną sprawą jest odpowiednie uporządkowanie zawartości, tak aby książka przychodów była w pełni czytelna, a znalezienie w niej odpowiednich danych nie było problematyczne. Na podstawie zapisów wylicza się dochód oraz zaliczki na podatek dochodowy dla firm opodatkowanych na zasadach ogólnych lub korzystających z podatku liniowego. Rozliczenie roczne dokonywane jest do 30 kwietnia następnego roku. W ramach prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów zapewniamy:

  • Kontrolę dokumentów pod względem formalno- rachunkowym,
  • Bieżącą ewidencję operacji gospodarczych,
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia,
  • Prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku VAT – dla czynnych podatników podatku VAT,
  • Sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego miesięcznych lub kwartalnych deklaracji VAT,
  • Miesięczne lub kwartalne rozliczanie podatku dochodowego,
  • Sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego rocznych zeznań PIT-36, PIT-36L,


ARIT Ewa Jezutek
34-222 Zawoja 1890

NIP 5521044296


Zadzwoń do nas
: 502 44 52 57

Bezwarunkowo chronimy Twoje dane osobowe oraz dane powierzone nam przez Ciebie zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych poprzez wdrożoną w naszej firmie politykę ochrony danych.

Na rynku konkurujemy przyjaznym i indywidualnym podejściem do każdego klienta oraz ceną za usługi księgowe , a nasz system zarządzania księgowością jest precyzyjnie i doskonale dostosowany tak, abyś uwolnił swój czas i skoncentrował się na rozwoju biznesu.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, aby prowadzenie biznesu było przyjazne i proste dla naszych klientów m.in w obszarach podatków, księgowości, administracji.

Oferujemy wysoką jakość usług księgowych dostosowaną do konkretnych potrzeb i jesteśmy gotowi, by pracować pod presją czasu, aby elastycznie dostosowywać się do Twoich wymagań.